Söyleşi : Barış Attila

2135Los Angeles’ın başarılı Motion Graphic Designer’ı, Barış Atilla 01 Ağustos 2008 Cuma 19:00′ da, Digital Film Academy- İstanbul Öğrencileri ile Deneyimlerini Paylaşmaya Geliyor!

Kill Bill, Chicago, City of God (Tanrı Kent), Cold Mountain (Soğuk Dağ), Gangs of New York (New York Çeteleri) adlı filmlerin fragmanlarının ve reklam kampanyalarının hareketli grafiklerini yapan Atilla, 2004 yaz sonunda en prestijli ödüllerden biri olan Golden Trailer Awards’ ın En İyi Yabancı Bağımsız Film kategorisinde City of God’ ta ki çalışması ile birincilik ödülü kazandı. Ayrıca Chicago ve Gangs of New York ile Telly Awards, Chicago ile Key Arts Finalist olmuştu.

New York’taki Pratt Instutite’ teki iletişim tasarımı master’#ı sırasında, Miramax’ la tanışan Barış Atilla, o günden bugüne kadar Hollywood’ un 50′ ye yakın filmine motion graphics designer olarak imzasını atmış.

Attila, Türkiye’ de de gösterime giren Derailed, Lucky Number Slevin, Wolfcreek, Omen gibi filmlerin hareketli grafiklerini yaptı. Gösterime girecek olan Augustine Burroughs’ un ünlü romanından uyarlama Running with Scissors’ın fragman, Micheal Bay’in yönettiği Transformers’ ın teaser ve hareketli grafiklerini yine o yaptı. Şu sıralar CNBC-E’ de gösterilen OC dizisinin Amerika’da gösterimde olan yeni sezonunun açılış jeneriğini hazırladı. Rob Marshall’ ın ‘Bir Geyşa’ nın Anıları’ ile Tim Burton’ un ‘Ceset Gelin’inde yer alan Attila’ nın önemli projelerinden birisi de Bruce Willis’ in Die Hard serisinin son filmi!

Kısa sürede Hollywood’ da iyi bir kariyer yapan Attila’ nın bir ayağı da Yeşilçam’da. Asmalı Konak, Mumya Firarda ve VizonTele Tuuba gibi filmlerde de çalışan Attila, Keloğlan Karaprens’ e Karşı filminin teaser ve trailer hareketli grafiklerini yaptı.

Barış Attila, şimdi de Digital Film Academy’de söyleşi yapmak üzere İstanbul’da bulunuyor. Tüm sinema severleri bu keyifli söyleşiye bekliyoruz.

Barış Attila Söyleşisi
www.attilabaris.com
Tarih: 01.08.2008 / Cuma
Saat: 19:00
Yer: Digital Film Academy – İstanbul

Tags:

About the author