• ÇÜNKÜ DFA, TÜRKİYE’NİN “EN ÖĞRENCİ DOSTU” SİNEMA OKULUDUR

  DFA eğitimlerinde neredeyse özel ders formatında olup sınıf kontenjanı 1 ila 5 arasında korunmakta ve eğitim kalitesi sürekli gözlemlenmektedir. Proje üretmek isteyen DFA öğrencileri tüm ekipman ve stüdyo olanaklarını sınırsız olarak kullanma hakkına sahiptir. Kamera, ışık, ses kayıt ekipmanları, kurgu odaları, toplantı salonu gibi tüm DFA imkanları DFA öğrencilerinin ve hatta mezunlarının kullanımına açıktır.

  • ÇÜNKÜ DFA EĞİTMENLERİ , SEKTÖRDE AKTİF OLARAK ÇALIŞAN PROFESYONELLERDEN OLUŞMAKTADIR

  DFA Öğrencileri, sektörle içiçe olan gerçek profesyoneller tarafından eğitilmektedir. Böylece DFA öğrencileri sektörün işleyişi hakkında birinci elden bilgi sahibi olmakta ve DFA ile işbirliği içinde olan profesyonellerin yapımlarında staj imkanı bulmaktadır.

  • ÇÜNKÜ DFA SADECE BİR FİLM OKULU DEĞİL AYNI ZAMANDA BİR SİNERJİ ve ÜRETİM MERKEZİDİR

  DFA Öğrencileri, eğitim süresi sonrasında da DFA’nın olanaklarından faydalanmaya, diğer öğrencilerle ekipler kurarak yeni projeler üretmeye teşvik edilmektedir. DFA Öğrencilerinin geliştirdiği yeni ve farklı projeler DIGITAL FILM CENTER yapımcılığında sektöre sunulmaktadır.

  • ÇÜNKÜ DFA NEW YORK’UN EN İYİ FİLM OKULU SEÇİLMİŞTİR

  bestof-small 150px

  New York’un en çok okunan magazini Village Voice 2004 yılında, film yapımını öğreten pratik ve uygulama destekli eğitim müfredatı nedeniyle DFA’yı En İyi Film Okulu seçmiştir.